پاورپوینت درس 7 نگارش پایه دهم: نوشته های ذهنی (3) ناسازی معنايی یا تضاد مفاهیم

 

 

 

 

 

نوع فایل: power point

فرمت فایل: ppt and pptx

قابل ویرایش 25 اسلاید

 

قسمتی از متن پاورپوینت:

درس هفتم نوشته ذهنی (3) ناسازی معنایی یا تضاد مفاهیم در این درس می خواهیم عینک ناسازبینی را به چشم ذهن بزنیم و هر چیزی که موضوع نوشته ما قرار گرفت، نخست به موضوع ها و مفاهیم ناساز و متضاد با آن بیندیشیم و آنها را بیابیم. برای این کار، نخست موضوع یا مفهوم اصلی (صلح) را در مرکز و هسته نقشه یا نمودار، جای می دهیم و شروع می کنیم به تأمل و تفكر پیرامون مفاهیم ناساز با آن و سپس یک هسته دیگر با مفهوم متضاد، انتخاب می کنیم و کنار آن می نویسیم. درس 7 : نوشته ذهنی (3) 4 درس 7 : نوشته ذهنی (3) 5 پس از این دو مرحله، به موضوع نخست (صلح) باز مي گردیم و به شیوه بارش مفاهیم، شاخه هاي اصلي متناسب با آن را لحظه به لحظه کامل تر مي کنیم. در مرحله بعدي با نگاه جزئي و دقیق تر، خوشه هاي هر شاخه را تا جایي که فرصت داریم و ذهن، توانایي خلاقیت دارد، ادامه مي دهیم و تكمیل مي کنیم. پس از آن، شاخه هاي موضوع دوم (جنگ) را کامل مي کنیم. بدین سان، پس از چند دقیقه تفكر، مي بینیم که نقشه مفاهیم یا نمودار شبكه اي ما گسترش یافته است. اکنون، وقتي به هر نقطه و واژه این شبكه تكیه کنیم، انبوهي از مفاهیم پیوسته به آن به ذهن مي آید و ما را در نوشتن یاري مي دهد و کار خلق و تولید نوشته را براي ما آسان مي سازد. درس 7 : نوشته ذهنی (3) 6 پس، هنگام تولید نوشته ذهني، چند نكته مهم باید مورد توجه قرار گیرد: ارتباط خوشه ها با شاخه ها و پیوند آنها با هسته؛ پیوند هسته با مفهوم متضاد؛ پایبندی به فضای ذهن. به متن زیر که بر پایه نقشه ذهنی صفحه قبل نوشته شده است، توجه کنید: همیشه فكر مي کردم نانوایي سر کوچه ما با من و بقیه، سر جنگ دارد. هر وقت آن چوب بلند را در دستش مي دیدم، ناخودآگاه به یاد گُرز رستم و داستان هفت خان مي افتادم. ولي دیروز که صف نانوایي سنگكي طولاني تر از همیشه بود، فرصتي فراهم شد تا بیشتر فكر کنم و نانوا را بیشتر بشناسم. تازه فهمیدم که عرق پیشاني نانوا به سبب گرماي تنور نیست؛ شاید شرمسار این همه چشماني است که تماشاگر او هستند. حس کردم شاید الان در درون خودش هم جنگ و صلحي در گرفته است و آن عرق، عرق پیكار دروني اوست.

 

این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.

 

با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.

 

با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.

 

بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.

 

مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیز

 

اگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.

 

ضمنا در صورت نبود کافیست، پاورپوینت مد نظرتان در هر مقطع و پایه تحصیلی، از طرق تلگرام با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاورپوینت شما آماده و تحویل داده شود.

 

محصولات مرتبط

پکیج پاورپوینت های درس نگارش پایه دهم:: (درس 1 الی درس 8 )

پاورپوینت درس 1 نگارش پایه دهم: پرورش موضوع

پاورپوینت درس 2 نگارش پایه دهم: عینک نوشتن

پاورپوینت درس 3 نگارش پایه دهم: نوشته های عینی

پاورپوینت درس 4 نگارش پایه دهم: نوشته های گزارش گونه

پاورپوینت درس 5 نگارش پایه دهم: نوشته های ذهنی (1) جانشین سازی

پاورپوینت درس 6 نگارش پایه دهم: نوشته های ذهنی (2) سنجش و مقایسه

پاورپوینت درس 7 نگارش پایه دهم: نوشته های ذهنی (3) ناسازی معنايی یا تضاد مفاهیم

پاورپوینت درس 8 نگارش پایه دهم: نوشته های داستان گونه


 دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار سل

دیدگاهتان را بنویسید