آزمایش لوس آنجلس

عنوان: آزمایش لوس آنجلس

قالب بندی: WORD

تعداد صفحات: 6

این تحقیق با موضوع آزمایش لوس آنجلس بوده و به معرفی شیوه این آزمایش می پردازد و آن را شرح می دهد. این تحقیق به دانشجویان رشته های عمران – ساختمان و دیگر رشته های مرتبط پیشنهاد می گردد.

مقدمه

این آزمایش روش تعیین مقاوت سائیدگی دانه‌های سنگی درشت دانه کوچکتر از 5/37 میلیمتر را به وسیله دستگاه لوس آنجلس شرح می دهد.

خلاصه روش آزمایش

آزمایش لوس آنجلس به منظور سنجش مقاومت سنگدانه‌های معدنی با دانه بندی استاندارد در برابر ضربه و سایش انجام می شود. ماشین لوس آنجلس یک اسنوانه فولادی دوار است که در آن تعداد مشخصی گلوله فولادی ریخته شده است. تعداد گلوله‌ها به دانه بندی نمونه مورد آزمایش بستگی دارد.

 

هنگامی که استوانه می چرخد، یک پره‏، نمونه و گلوله‌ها را با خود به بالا می برد و از آنجا آنها را به طرف مقابل استوانه می ریزد. به این ترتیب اثر ضربه و لهیدگی ایجاد می شود. سپس محتوای استوانه ضمن سائیده شدن در داخل آن حرکت می کنند تا بار دیگر  به پره برخورد کرده و این سیکل تکرار گردد. بعد از آنکه استوانه به تعداد دورهای مشخصی چرخید، محتوای آن را خارج کرده و مصالح سنگی را از الک عبور می دهند تا درصدی را که به صورت خاکه در آمده است، مشص کنند.

فهرست مطالب

مقدمه
خلاصه روش آزمایش
اهمیت و کاربرد
وسایل مورد نیاز
نمونه برداری
نمونه آزمایش
روش آزمایش
محاسبات
تیپ دانه بندی مصالح


 دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار  دانلود جدیدترین فایل های دانلودی نگار سل

دیدگاهتان را بنویسید